VÕIMALUS OMA ÕNNETASE ISE DEFINEERIDA
Väidetavalt on vaja õnne mõistmiseks teada selleks vajaminevaid tingimusi. Mis omakorda eeldab teema süstemaatilist uurimist. Selles on suur äratundmine – kui tihti on just tähenduse ja tingimuste mõistmine ning lahti mõtestamine coachingus laual (nn rahulolu, õnne, tasakaalu tähendus ja tingimused). Ja kuidas coachingu struktuur ja metoodika seda süstemaatilisust nii kenasti toetamas.
Sõna “õnn” kasutatakse tihti käsikäes sõnadega “heaolu” ja “elukvaliteet”. Otsingud, mis klientide lugudest samuti nii tuttavad. Kas võiksin tõmmata õrna võrdusmärgi coachingu ja õnneotsingute vahele? Kes teab.
Õnneprofessor Ruut Veenhoven on välja toonud, et õnne defineeritakse kui taset või määra, mille kohaselt inimene oma elukvaliteeti üldiselt heaks hinnata saab. Teisisõnu – kui palju meile meeldib see elu, mida elame? Aga kes määrab taseme?
Sina sead ja tunned oma tingimusi. Sina lood ka oma enda isikliku skaala, mille alusel oma elukvaliteeti hinnata. Ja Sinu võimuses on neid tingimusi muuta ja kohendada!
MA OLEN. ise oma õnnetaseme defineerinud?
HARJUTADA PAINDLIKKUST EDUELAMUSE TAGAMISEKS
Teame kõik, et kõige olulisemad õppetunnid ei ole seotud tulemuste saavutamise vaid läbikukkumiste ja raskustega. Kui saame kiiremini üle pettumusest ja halvast tundest, suudame kiiremini eesmärkidele paindlikumalt peale vaadata ja teha targemaid otsuseid!
Võibolla tasuks endale täna meelde tuletada, et oled ise “oma loo” autor ja saad seda alati jooksvalt ka ise muuta. Aga selleks vajame me endas paindlikkust, mis lubab jooksvalt mängureegleid muuta st esmapilgul läbikukkumisena näivast olukorrast võib kujuneda üks Sinu eduelement, kui otsustad muidugi seda selliselt lubada, kogeda ja näha. Selles pole midagi halba, kui aeg-ajalt tagasi astud ning oma eesmärgi üle vaatad.
Kuidas Sa täna oma paindlikkust hindad (1-10), kus:
1 – väga vähe paindlikkust, eesmärgis ja tulemuses kinni,
10- väga paindlik, mängin kiirelt loo ümber, näen kasvuvõimalust, mis ka ei tuleks.
- Kuidas Sa reageerid, kui oled mõnes asjas oma hinnangute alusel nö läbi kukkunud?
- Kuidas Sa siis iseendast mõtled? Kuidas Sa siis ennast kohtled?
- Kas eelnevad vastused mõjuvad toetavalt ja lubavad olukorrale kui võimalusele peale vaadata ja tulevikule veel julgemalt vastu astuda? Kui mitte.. siis mis peaks Sinu käitumises muutuma?
MA OLEN. paindlik oma ebaõnnestumisi ümber sõnastama?
TEOSTADA INVENTUUR OMA AJA OSAS
Kas saaksid kinnitada, et oled oma aja üle täna õnnelik?
Kas teadsid, et uuringud näitavad, et rahulolu oma ajaga on üks olulisemaid tegureid meie üldise heaolu hindamisel? Kas oled mõtelnud, mis Sind oma aja üle õnnelikuks teeb? Mis Sa arvad, kas Sinu rahulolu oma ajaga võiks olla seotud sellega, kui hästi Sa oma aega endale ja teistele jagad? Või millises sõltuvuses on õnnetunne sellega, kas suudame päeva lõpuks midagi lõpule viia või mitte?
“Tunne, et aeg pressib peale, vähendab õnnelikkust!” (M. Elchardus)
Tasakaal ja ajajuhtimine on ka teatavasti ühed levinumad teemad, millega coachingusse tullakse. See tulemine ja otsus tegeleda tähendab, et ollakse avatud vastutust võtma ja seeläbi ka muudatusi ellu viima. Ilma vastutuse võtmiseta ei muutu midagi. Vastutuse võtmine lubab õnne tunda oma aja üle! Kui õnnelik Sa oma aja üle hetkel oled?
NB! Olen ka ise suuri muutuseid oma elus hetkel tegemas, et oma aja üle veel õnnelikum olla.
Ma lihtsalt tean, millist suuremat eesmärki see kõik teenib!
MA OLEN. oma aega ootuspäraselt prioritiseerinud?
Sina tood sisu, mina toetan Sind struktuuri ja hinnanguvaba ruumiga.
Vaikin, peegeldan ja julgustan. Sinu roll on koos oma sisuga kasvada!
Aus, kohalolev ja avatud sisu lubab ennast alati taasluua. Asume teele?
NB! esimene sissejuhatav kohtumine on Sulle TASUTA – see annab Sulle võimaluse kogeda, kas coaching on täna Sinu jaoks ja mina selleks sobilikuks mõttekaaslaseks? Broneeri aeg juba SIIN!
Leia antud postitusele ka toetav järg SIIT!
MA OLEN.
Triin Põldme-Uibo
arengutreener, coach