eneseareng
Static Slide

ELADA ENDA KESKMEST

PROGRAMM NAISTELE
alustame 28. jaanuar 2024

INSPIREERIV GRUPICOACHING NAISTELE

ASUME JUBA VIIENDA GRUPIGA TEELE SEPTEMBER 2024 - UUENDATUD PROGRAMMIGA!

“Poleks uskunud, et teiste lugude kuulamine ja kogemine lubab mul iseendale palju lähemale jõuda! Mõistmiseks tuleb meil mõnikord iseenda peegeldust teistes nägema hakata!”

ELADA ENDA KESKMEST?

Mida see Sinu jaoks tähendab? Kõik me oleme andnud sellele tegelikult erineva tähenduse, kuid mis veelgi olulisem, meil kõigil kaasneb sellega just meile ainuomane kogemus või tunne. Ja just läbi selle tunde saame me väga hästi aru – kas me elame elu enda keskmest või mitte! Millises kogemuses Sina oma viimased kuud teel olnud oled?

Mis siis, kui see on see koht, kus me oleme saanud anda enda kõik – selle kõik, kes me oleme ja mis meil on? See on see koht, kus me tunneme ennast paremini ja saame seeläbi olla ning tegutseda meile ainu- ja loomuomasemalt? Ilma, et muretseksime, venitaksime või mõtleksime üle? Mis siis, kui see on see koht, kus oleme iseendaga väga heas kontaktis, tegutseme enda südame ja sisetunde järgi, usaldame ja teame täpselt, mis on meie jaoks see parim ja õige? See on koht, kus meil on inspiratsioon ning rohkem vastuseid kui küsimusi. 

Enda keskmest tegutseda, see tähendab ka suuremat enesekindlust ning teadlikkust, mis lubab teha julgemaid valikuid ja otsuseid! Mis siis, kui see on see koht, kus meil on teravam fookus ning eesmärgid selgelt paigas? See on see koht, kus lubame muutustel tulla või viime neid ise tahtejõulisemalt ellu? Mis siis, kui see on koht, kus kogeme rohkem energiat, motivatsiooni ning oleme ettevõtlikumad?

Võibolla oled Sa selle tunde vahepeal ära kaotanud ja Sa pole ammu eelnevalt kirjeldatud kohas viibinud? Siis tea, et rabelemine ja muretsemine on normaalsed inimlikud protsessid ja me teeme seda kõik! Kuid me teame ka seda, et teinekord vajab see kõik normaliseerumist, suurelt peale vaatamist ning suuna muutust! Mõnikord tuleb meil iseennast uue pilguga uuesti vaatama hakata!

“Sain vastuseid küsimustele, mis esialgu tundusid lootusetud. Sain palju enamat kui oskasin oodata!”

“Tundsin suurt usalduse ja avanemise tunnet. Olime omavahel ikka väga teravalt ausad. Küsisime küsimusi, mida tegelikult ei taha kuulda ja mida tahaks vältida!”

MILLAL, KES, KUIDAS?

 • P28.01.24 saab kokku taas grupp naisi, keda just eelnevalt kirjeldatu hästi iseloomustab! 
 • Kokku saavad naised, kes toimetavad igapäevaselt võibolla ema, juhi, spetsialisti või ettevõtja rollis, kuid kesksel kohal soov siit edasi teadlikumalt, enesekindlamalt ja eesmärgistatumalt teel olla!
 • PERSONAALNE VÄIKE GRUPP, kus maksimaalselt 5-6 liiget, kohtumised silmast-silma @TALLINN.
 • REGISTREERIMINE tutvumiskõnedele on avatud.
 • ONLINE TUTVUMISKÕNE (60min) võimaldab meil teineteisega tuttavaks saada ning küsimustele vastused anda. Juba esimesel kõnel paneme paika sihi, millega soovid ühises võimalikus koostöös teele asuda! Kõne võimaldab ka tagada, et grupis saaksid kokku sarnaste ootuste ja küsimustega inimesed! Minu ja ka kõigi osaliste jaoks on oluline, et iga liituja oleks valmis pühenduma ja antud teekonda panustama. 
 • Ootan väga Sinu kirja, et leppida kokku ühine tutvumiskõne!

MIKS JUST SELLINE TEEMA?

Sulle tuleb kindlasti tuttav ette olukord, kus püüad sobituda kõige sellega, mis väljas toimub ning püüad pidevalt leida kooskõla sellega, mis enda sees? Siia juurde on hea kasutada ühte Vene vanasõna, mis seda olukorda hästi edasi annab: „Kui ajate taga kaht jänest, ei saa te kätte kumbagi!“ Ja nii leiamegi ennast tihti nende kahe maailma vahelt. 

Olen seda märganud töös oma klientidega  – tihti jõutakse coachingusse mõne seisaku, segaduse või rahuolematuse ajel. Põhjused ja mured peituksid justkui kuskil mujal, kuid milline tõde siin tegelikult peidus on? Tihti tuleb kliendil tunnistada, et ta on ennast kuskil seal “jänesejahil” ära kaotanud. Side iseenda, väärtuste, eesmärkide või plaaniga on kadunud ja see muudab meid hapramaks, ebakindlamaks, rahulolematumaks ning tihti ka ärevamaks! Aga kui me kaotame oma elu peategelase, iseenda – on see ju piisav põhjus ärevuse ja segaduse tundmiseks? Seega tundub päris oluline, et keegi meid oma keskmesse uuesti tagasi müksata aitaks?

“See väline peegeldus, teiste kaasteeliste mõtted ning Triinu nutikas coachimisoskus toetas minu kõiki elu valdkondi oluliselt laiemalt kui minu enda algselt seatud fookus!”

“Need kohtumised olid tõesti midagi, mida alati juba eelmisel päeval rõõmuga ootama hakkasin!”

MIDA TÄPSEMALT TEEME?

loome koos ühise teadlikustamise, märkamise ja õppimise ruumi!

programmi täpsem ÜLEVAADE

KOHTUMISTE ÜLEVAADE

SISSEJUHATAV TUTVUMISKÕNE (1:1, online)
Saame tuttavaks, leiame küsimustele vastused ning vormistame Sinu
soovid ja sihid, millega antud projektis tööd teha tahaksid! Nii oled juba
meie esimesel grupikohtumisel valmis teele asuma!

JÄRGNEB 10 KOHTUMIST
MILLAL: tööpäeva õhtul või nädalavahetusel.
ESIMESED KOHTUMISEDP28.01 (11-14.00)/sobivuse korral veebruari
ajad P11.02 (11-14.00) / T20.02 (18-21.00), vajadusel grupiga kohendame.
Sealt edasi sätime kohtumised koos grupiga kuupõhiselt paika.
Kohtumiste intervall u 2 nädalat.
KUS: @TALLINN, Eesti esimeses coachingu keskuses AVANG
 (puudujate jaoks lindistame).

Igale kohtumisele on omane check-in ja check-out ehk millise väljakutsega
tulid ja millise mõistmisega lahkud. Igal kohtumisel vaatame koos üle mõne toetava teema, et ennast veelgi teadlikumalt juhtida ning soovitu suunas liikuda! Teeme ka väga põnevaid harjutusi (enda kese, piirid, ressursid jt), mis senistele osalejatele väga meeldinud! Ja oma koht on ka kodutöödel, mille tegemine sõltub Sinu vajaduspõhisusest – kõik mida otsustad teha, teed enda jaoks!

COACHING KOHTUMISTE RING (5 kohtumist)
Coachingud toimuvad grupiga koos, kus ühel kohtumisel saab üks liige enda jaoks olulise teema osas selgust luua (45-50min). Sellele järgneb arutelu, ideede ja taipamiste jagamine. Õppimises ja edasiliikumises on iga liige!

MASTERMIND KOHTUMISTE RING (5 kohtumist)
Iga liikme ja tema jaoks olulise küsimuse jaoks 1 kohtumine. Toimub
ühine ajurünnak, mõttetöö, mille alusel saab nii teema tooja + teised
grupis uusi ideid, lähenemisi, kuidas edasi liikuda. Kui esimene ring
keskendub rohkem sellele, kes ma olen või olema peaksin siis siin on
suurem rõhk küsimustele “mida?” ja “kuidas?”.

VAHEKOKKUVÕTTED
Terve teekonna vältel on meie ühiseks suhtlemise ja jagamise
keskkonnaks Facebooki grupp – sinna laen ülesse vajalikud kokkuvõtted,
kodutööd ning muud põnevat lugemist ja vaatamist. Viimasel 10 kohtumisel
teeme ka kokkuvõtte ning paneme paika ideed tuleviku tarvis, et fookus seni
tehtul ka edaspidi kenasti püsiks!

SINU INVESTEERING ISEENDASSE: 109 EUR kuu (x6)
Võimalus tasuda 4 osas või kuupõhiselt. Asume koos
teele kui grupiga on liitunud vähemalt 5 liiget. Koha grupis tagab 1 kuu sissemakse.

MIKS OTSUSTADA SELLISE GRUPIMEETODI KASUKS?

LISAVÄÄRTUS

2 KÜLALISESINEJAT
Seekord tulevad meiega kaasa ka 2 külalisesinejat (online), st programmi ametlikule 10 kohtumisele lisandub veel 2. Juba jaanuaris selgub täpsemalt, kes meiega liitumas, kuid teemad, mida soov esile tuua: enesehool, enda tee (tööalane, karjäär) mõtestamine.
EESMÄRKIDEGA MEELERAHUNI
Kõik programmis osalejad saavad ligipääsu Äripäeva Meelerahu Konverents 2022 ettekandele (30min) “Eesmärkide roll meelerahu saavutamisel ja säilitamisel!” 
PERSONAALNE LÄHENEMINE

Programmi eesmärk on tuua kokku ja luua ruumi just sellises väiksemas ja intiimsemas grupis, kus kõik saaksid märgatud ja kuulatud!

KINGITUSEKS 60 MIN 1:1 COACHING
Kõik, kes liituvad programmiga hiljemalt 15.01, saavad kingituseks kaasa individuaalse coachingu sessiooni (online), mida programmi vältel enda kasuks tööle suunata.
ISIKLIK ARENGUMAPP
Terve meie ühise teekonna vältel koostad oma arengumapi, millele kuu, aasta või paari pärast põnevusega tagasi vaadata!
UUED INSPIREERIVAD TUTTAVAD
Sinu ellu tuleb juurde mitu uut inspireerivat inimest ehk Sinu tutvusringkond avardub!

“Kui Sa tahad midagi, mida Sul veel ei ole olnud, tuleb teha või proovida midagi, mida Sa ei ole veel teinud!”

OSALEJATE TAGASISIDE

TURVA- JA HEAOLUTUNNE, SAIN PALJU ENAMAT KUI OSKASIN ÜLDSE ARVATA!

“Esimesest hetkest peale kui Triinuga kohtusime, on ta tekitanud minus mõnusa turva- ja heaolutunde. Ta justkui teab minust rohkem kui ma ise. Ta tajub enamat ning seda on võimas kogeda. Triin oskab hoida ja luua ruumi, kus Sa tunned soovi end avada ja enda sisemuses ringi rännata, et leida vastuseid ja üllataval kombel ka küsimusi. Läksin mastermind’i osalema tunde põhjal. 

Mul oli tugev tunne, kui nägin Triinu kutset ja iga kohtumisega sain üha rohkem aru, miks ma sinna läksin. Iga korraga mõistsin, et mu tunne ning intuitsioon on kõige õigemad teejuhatajad! Sain vastuseid küsimustele, mis esialgu tundusid lootusetud. Sain palju enamat kui oskasin üldse arvata! Ka jagamine teiste naistega ja nende kuulamine hinnangutevabas ruumis oli avardav kogemus. Tekkis uus mõistmine kuulamisest ja päriselt kuulamisest, nii teiste kui ka enda!”

Kristi Kalluste, looduskosmeetika
brändi 
Bonobo looja (jaanuar 2023)

LEIDSIN ENNAST ENDA JUUREST!

“Selleks, et see tagasiside saaks hästi toimida, mõtle, et ma olen “auto”. Enne antud projekti olin ma see sõiduvahend, mille erinevad rattad olid justkui erinevad osad või rollid minu elust! Mulle tundus, et kõik on olemas ja super aga tegelikult mõned kohad lonkasid ja päris palju! Ometi ma teadsin, kuhu need rattad käivad ja kuidas see liikumine toimima peaks, ei osanud ma oma teadlikkust, taipamisi ja oskuseid enne kasutada! Kõik kuidagi liikus kuskile poole aga mitte nii nagu tahaks! 

Mind tõid projekti otsingud, et leida ühendust, tasakaalu ja et endale uuesti lähemale jõuda! Leidsin antud projektis ennast enda juurest! Minust sai uuesti sõiduvahend, mille kõik osad olid õiges kohas ja toimisid. Millal projektiga liituda? Kui tunned, et tead mida teha aga ei tee või isegi kui tead, mida teha aga vajad kedagi, kellega jagada! Sest see ruum on teine kui sõbrannade või perega, see energia on hoopis teine. Sain sealt väga palju teadmisi, taipamisi ja mõtlemist. Triin aitab kiht-kihi haaval iseenda juurde minna aga ta ei tee Sinu eest tööd ära, Sina teed seda!”

Auli U. (jaanuar 2023)

JULGUSTASID OLEMA ENDA VASTU TERAVALT AUS, PÄRISELT MÄRKAMA NING KUULAMA!

„Minule selline kooskäimise variant väga sobis, lisas väärtust juurde! Oli huvitav, hea kuulda ja kogeda teiste lugusid ning märgata, et meil kõigil on omad karid ja käänakud. Ja saada valgustatud, kuidas nendest hoiduda ja mitte neisse kinni jääda!

Saada oma kehast aru, millal ja mille eest ta sind kaitseb ja miks ta seda teeb. Eks kogu me seltskond oli omaette märgiline ja eriline. Tundsin suurt usalduse ja avanemise tunnet kõigi puhul! Olime omavahel ikka väga teravalt ausad. Küsisime küsimusi, mida tegelikult ei taha kuulda ja mida tahaks vältida!

Mind paelus ja kutsus programmis osalema just Sinu lähenemine inimesele tervikuna. Sa julgustasid inimesi mökutama. See mulle meeldis! Ja olema enda vastu aus. Niimoodi valusalt aus, et ära peta ennast, Sa ju tegelikult tead, mida Sa vajad, kuula siis seda!

Mida siit programmist ei leia? Seda “10 soovitust edasiseks tippu jõudmiseks”. Sina ikkagi lähened individuaalselt igale tegelasele eraldi. Oled suurepärane ruumi looja!“

Katrin Sütt, keraamikasalongi
“Teine Kodu” omanik (august 2023)

VÕTSIN KAASA VEEL SUUREMA USALDUSE ISEENDA JA ELU VASTU!

“Tundsin end terve programmi vältel hoitult ning toetatult. Arvasin, et läheb mehhaaniliseks teadmiste ammutamiseks ning n-ö töö tegemiseks. Reaalsuses olid palju märgilisema tähendusega minu enda 1:1 analüüsidest iseendaga hoopis ühised arutelud, Triinuga mõttepõrgatused ja teiste teekonnale kaasa elades tekkinud taipamised ja selginemised.

Ehk et see väline peegeldus, teiste kaasteeliste mõtted ning Triinu nutikas coachimisoskus toetas minu kõiki elu valdkondi oluliselt laiemalt kui minu enda algselt seatud fookus! Mille võtsin kaasa? Usalduse. Usaldan ennast ja Elu oluliselt rohkem kui varem. Usaldan ja annan endale loa olla selline nagu ma hetkel olen, isegi kui see hetkemina ei vasta justkui ootustele!

Nii et uued osalejad ütlevad programmiga liitudes „Jah!“ iseendale. Ning kui naine programmi vältel jätkuvalt end hülgab või ei luba endal olla muutumises, siis ei saa see programm teda ka toetada! Imeline särasilm Triin, Sinu energia, autentsus, teadmised, siiras uudishimu ning soe ja toetav olek hoidsid ja saatsid meid sel teekonnal väga armsasti!”

Kati Kilk, juht (august 2023)

MUL ON NÜÜD TÖÖRIISTAD, KUIDAS ENDA KESKMESSE TAGASI JÕUDA!

Grupiga liitudes võtsin vastu katsumuse – õppida iseennast paremini tundma! Esimest korda grupiga kohtudes tabas mind mõte, et oleme kõik nii erinevad, et kuidas ma siia sattusin? Aga iga järgneva kohtumisega tõdesin, et me oleme ikka VÄGA sarnased ja et meil kõigil on midagi üksteisele läbi enda kogemuste ja eluvaadete õpetada! 

See teekond oli nii ilus ja toetav, mille jooksul kogesin – julgust, hirmu, kahtlust, enesekindlust, hoitust, toetust, kurbust, kahetsust, mõrumagusust, võidutsemist, sõprust, poolehoidu, õnnetunnet, ja veel palju muud. Kas ma jõudsin enda keskmesse? Jah. Kas püsisin seal pidevalt? Ei. Aga see pole oluline, sest ma tean nüüd, mis tunne seal olla on! Mul on nüüd tööriistad, kuidas enda keskmesse jälle lihtsamini tagasi jõuda ja samas nägin, et igas olukorras ei tasugi enda keskmes olla, vaid mõni kogemus on vajalik ka väljapoolt tunnetada! 

Coachi käe all töötamine on olnud minu jaoks privileeg ja õnn on see, et juhtusin kohe õige inimese otsa! Triin tagas grupis turvalise ja hoitud õhkkonna ning andis loa kogu südamest vastata. Ja ta tabas ära ka kohad, kus midagi jäi justkui ütlemata! Aitäh Triin 🙂

Triin Limbach, turundaja ja ettevõtja, www.loovstrat.ee (märts 2024)

SAIN TAGASI OMA ENESEKINDLUSE NING VÕTSIN KAASA TÖÖRIISTAD, MILLE JUURDE KA EDASPIDI TAGASI PÖÖRDUDA!

Enne programmiga liitumist olin ma ennast täiesti ära kaotanud! Valisin selle programmi, sest igasugused teraapiad, rännakud olid juba läbitud, tahtsin nüüd midagi reaalset ja praktilist! Minu ootus oli saada kinnitust, et mul on “õigus”, et ma olen piisav ning minus on need vajalikud teadmised, kogemused, oskused ja mitte vähem tähtis enesekindlus olemas.

Antud programmist saingi tagasi selle kindluse, et mul on “õigus”! Õppisin, kuidas tuletada endale meelde enda päris olemust. Üheks suurimaks avastuseks enda jaoks oli see, et vanusega on minu põhiolemus ning väärtused samaks jäänud ja see oli hea avastus! Võtsin programmist kaasa praktilised harjutused olukordadeks, kui elu mind jälle enda alla matab. Seadsin eesmärgiks, et muudan programmis läbitud harjutuste tegemise endale toetavaks harjumuseks.

Tunnen, et Triin sai ruumi hoidmisega väga hästi hakkama – see ilmselt tuleb inimese seest ja seda ei saagi vist kuskil õppida : ) Tundsin, et mul oli piisavalt aega enda kogemusi jagada, teha ülesandeid ning kuulata! Meie grupis olid erineva tausta ja kogemusega osalejad, põnev oli kuulata, keegi ei domineerinud, kõik olid võrdsed!

Carmen Karu, turundusjuht ja ettevõtja (märts 2024)

ootan sinuga kohtumist!

Tunnen huvi grupicoachingu vastu

Edasi liikumiseks ja uue teadlikkuse loomiseks tuleb teha vaid see üks samm. Aga see üks samm võib moodustada lõpuks poole teekonnast!

KES AITAB RUUMI HOIDA JA LUUA?

MA OLEN. tütar, naine, ema, juht, coach, koolitaja, algataja, elluviija, pühenduja ja edasiliikuja!

MA OLEN. toimetamas coachi ja arengutreeneri rollis, et toetada inimeste personaalset arengut, tiimijuhte ning meeskondi. Ja ma naudin seda sõitu sajaga! Aga ma tean, et mind on siia toonud iseenda tundmaõppimine ja julged otsused!

Just uue peremudeli sünd tõi lauale olulised küsimused ning pani elus restarti tegema. Muutused oleksid olnud keerulised, kui ma ei oleks mõistnud, mida tähendab enda keskmest tegutsemine! Veel mõned olulisemad asjad, mida minu kohta teada:

 • 10+ aastat juhina,
 • 8 aastat kogemust Põldma Kaubanduse AS Eesti personaliosakonna ja kaupluste juhina,
 • 75+ loodud meeskonda,
 • 350+ coachingu tundi,
 • vaikselt ehitamas ülesse oma uut mina, mille juurde kuuluvad – uus elukorraldus ja viis elada, uued prioriteedid, coachi ning arengutreeneri roll ning oma ettevõte,
 • ICF Estonia ja International liige,
 • Erickson Coaching International lahenduskeskse coachi + High Performance Team Coaching sertifikaadid,
 • Shipley Group Coaching sertifikaat,
 • The i4 Neuroleader Certification (tegemisel),
 • Coaching ja konstellatsioonid täiendkoolitused (John Whittington, I ja II osa)
 • Mindfulness 8 nädalane koolitus + paljud teised täiendkoolitused. 

Pean oluliseks toetada inimeste individuaalset arengut, sest usun, et just sealt saab kõik muu oluline alguse – isiklik areng on aluseks kvaliteetsetele kasvukeskkondadele kodus kui ka tööelus (lapsevanemaks olemine, suhted, organisatsiooni ja meeskondade kvaliteet, tulemuslikkus). Seega on minu keskseks fookuseks inimese potentsiaali avastamine ja avardamine!

Minu jaoks oluline meeldetuletus: me arvame, kuidas asjad on, aga tuletan endale ikka ja jälle meelde küsida – kuidas asjad tegelikult on?

Mõtleme koos läbi, kuidas siis asjad tegelikult on?
MA OLEN. arengutreener, coach 
Triin Põldme-Uibo

“Õppimine ja areng toimuvad vaid mugavustsoonist väljaspool. Esimese sammu tegemine üksinda on väljakutse aga esimese sammu tegemine koos võib olla juba seiklus!” 

Tunnen huvi grupicoachingu vastu

Jälgi mind ka