Minust

MA OLEN. teekonnal nagu Sinagi

MINU SISEKÕNE?

“Püsi kannatlik ja usalda teekonda – kõik loksub aja jooksul niikuinii paika! Õpi uusi asju ja märka julgelt arengukohti. Igal õppetunnil on Sinu suhtes positiivne kavatsus. Ära anna alla vaid leia aega puhkamiseks ja uute võimaluste märkamiseks, paus loob ruumi lahendusteks! Julge alati alustada ning oma sisetunnet usaldada. Ja ära unusta kunagi seda teekonda nautida!”

MILLE VÕTAN ENDAGA KAASA?

TEADLIKKUSE, ET MEIE INDIVIDUAALSEST ARENGUST SAAB KÕIK ALGUSE – kõige juured paiknevad seal! Isiklik areng on aluseks kvaliteetsetele kasvukeskkondadele kodus kui ka tööelus (lapsevanemaks olemine, suhted, organisatsiooni ja meeskondade kvaliteet, tulemuslikkus). Nii on tavapärane, et soovitan ühise koostöö algusetapis just sealt alustada ning liikuda siis juba suuremate süsteemide suunas edasi!

TÖÖALASELT VORMINUD – TURUNDUS JA TÖÖ INIMESTEGA. Viimasest ja kõige pikaajalisemast personalivaldkonna juhtimiskogemusest, Denim Dream Põldma Kaubanduse AS Eesti personaliosakonna ja kaupluste juht (8 aastat), võtan aga kaasa suurimad õppimised ja märkamised. Läbi selle pika rännaku tean, mida tähendavad:

“Ükskõik, kus Sa täna oled ja kuidas tegutsed- tean, et oled võimeline homme teisiti tegutsema ning jõudma hoopis teise kohta teistsuguste tulemustega. Tuleb leida see mõjuv põhjus ja see põhjus võib saada alguse vaid ühest olulisest vastusest! Kas Sul õige küsimus on juba olemas? “

TEEKOND MUUDATUSENI ehk miks teha restart ja alustada nullist?

PÜHENDUMISE JA KIRE LÕKSUS
Vaadates tagasi ajale enne tänast siis tulevad esile ideed nagu: ma ei käinud kunagi tööl, see oli elustiil, pühendumine ja kirg, mida elasin sajaga! Oma viimase teekonna ajal enne tänast tegin juhina läbi 4 restarti, mis kinnitasid nii lihtsat asja – kui tulemused või õhkkond langesid, tuli oma senises käitumises ja lähenemistes midagi muuta. Nende algatustega tõestasin, et välised muutused saavad alguse vaid meist endist!

TIKU PÕLETAMINE MÕLEMAST OTSAST
Aga mis juhtub tikuga, kui see mõlemast otsast põlema panna?
See põleb kiirelt ja ereda leegiga lihtsalt ära. Tulemuseks oli läbipõlemine ehk kaotasin täielikult tasakaalu oma era- ja tööelu vahel. Keelasin endal olla inimene ja see on just see hetk, millal asjad hakkavad käest ära minema! Anname käest ära ise ja saame ka ise selle uuesti tagasi võtta – kahju, et sellel ajal oli veel teadmisi vähe, et sellest kõigest kiiremini välja rabeleda. Oman seega väga head ettekujutust juhiks olemise võludest ja valudest ning näen oma läbipõlemise lugu kui ühte võimsamat õppetundi ja seda inimesena tervikuna!

MILLIST ELU TÄNA ELADA TAHAN?
Pikemale puhkusele koju jäädes teadsin, et soovin enda arengusse maksimaalselt panustada! See paus võimaldas mu ajul päriselt tööd teha, uuesti kogeda kui väärtuslik on uus teave ja teadmised ning liikuda fikseeritud mõtteviisist kasvumõtteviisi tagasi. Uus elu, elustiil, uus amet – täielik restart ja nullist alustamine, kõik see saigi alguse selgusest ja vastustest küsimusele: millist elu ma täna elada tahan?

“Tean, kuidas kõik eelnev käsikäes tulemustega toimib – enda kaotamine tähendab oma raja, meeskonna ja tulemuste kaotamist!”

tütar, naine, abikaasa ja ema leidlik ja lahenduskeskne kunsti-, spordi- ja reisihuviline uudishimulik ja pühenduv teekonnal, nagu Sinagi

2022
-
2023

ICF Global ja ICF eesti liige

Sissevaade psühholoogiasse

Tartu Ülikool (39tundi)

Grupicoachingu koolitus

Shipley Coaching, Tony Husted (USA)

Kehapsühhoteraapia seminar "Kehatöö ja emotsioonid"

Robert Randma (24 tundi)

The i4 Neuroleader Certification

Toetab tugevalt ajukeskse juhtimise valdkonda, ICF poolt akrediteeritud rahvusvaheline programm (sertifikaat omastamisel 2022-..).

Kovisiooni koolitus

Erinevad kovisiooni meetodid ja kuidas neid kasutada. Kuidas luua gruppe ning toetada kovisiooniga koostöö ja organisatsiooni arendamist (T.M. Mahlapuu, K. Kiintok).

COACHING JA KONSTELLATSIOONID

Baaskoolitus osa I (2022): Välja kaardistamine. Arendatud John Wittingtoni poolt, edastatud Sigrid Melts, Piret Bristol juhendamisel. Baaskoolitus osa II (2023): The Intelligence of the Field (John Wittington).

2021

MA OLEN. kontseptsiooni sünd

Neuroscience of Change täiendkoolitus

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm "Coaches Rising" poolt) 2020-2021

2020

Erickson International High Performance Team Coaching Certificate

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm)

Erickson International Coaching Solution Focused Coach Certificate

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm) 2019-2020

2019
-
2018

Alustasin arengutreeneri, coachi teekonda

Poja sünd

Mindfulness teadlikkuse kursus (8nädalat)

Enneagram, sissejuhatus

2015
-
2012

NOS rõivabrändiga alustamine

Disainisin, õmblesin, turundasin. See oli midagi, mis aitas hoida tasakaalu ning toita hinge peale tööd! Mitmekülgsus ainult rikastab!

Eesti personaliosakonna ja kaupluste juht

Alustasin teekonda arendusjuhina, kuid sain peagi võtta üle strateegiliselt veelgi olulisema rolli. Milline vägev võimalus, teekond ja millised vägevad inimesed – olen nii tänulik (Põldma Kaubanduse AS)

Erinevad tööalased juhtimis-, teenindus-, müügi- ja inspiratsioonikoolitused

2010
-
2009

Abieluranda purjetamine ning tõelise reisipisiku avastamine

MBA Turundus ja juhtimine

(TalTeh)

Turundusjuht

Põnev kogemus teha koostööd Taimaa peakontori töötajatega, tuua maale (Eesti, Läti) koduspaa luksusbrände Thann, Harnn ja vastutada esinduskaupluste tulemuslikkuse eest (Thann Baltic Holdings OÜ)

2007
-
2006

Turunduse, HR ja PR assistent

Väga suur usaldus, usk ja toetus – tõeliselt mitmekülgne ja loominguline töökogemus. Koostöö Läti, Leedu kolleegidega ja tasemel turunduse, müügitoe ja personaliga seotud tegevustega elluviimine (Avon Eesti OÜ)

BA Ärijuhtimine

(Tartu Ülikooli Pärnu Kolledz)

Väljapanekuspetsialist

(Tallinna Kaubamaja AS)

Ma olen TOETAV PÜHENDUV LEIDLIK

VÕTA MINUGA ÜHENDUST

Ootan Su kirja, et olulised asjad saaksid alustatud või lõpetatud. Tean omast käest, kui oluline on alustada enne, kui me selleks tegelikult valmis oleme või väljakutse täpselt sõnastatud. Teinekord saavutame alles ühises analüüsis ja vestluses selguse selle peamise väljakutse või eesmärgi osas!