Minust

MA OLEN. teekonnal nagu Sinagi

Olen coach ja koolitaja, kes on pühendunud nii individuaalsele kui ka meeskondlikule arengule, kuhu võtan kaasa lähenemise inimesele kui tervikule! 

Mind kannab sügav uudishimu mõista ja märgata, mis on ikkagi need tegurid, mis ei luba meil igapäevaselt oma võimekust maksimaalselt rakendada või avardada! Meis on ju tegelikult nii palju peidus aga tihti me ei kasuta seda või teeme seda poolikult – kas Sa ei leia?

Kõik need märkamised ja avastused lubavad mul luua uut teadlikkust ka oma klientides ning olla parimaks toeks, et elu seisakutest või kinniolemistest koos edasi liikuda! Suureks teadmiste allikaks on ka isiklikud kogemused oma kannapöörde tegemise teekonnalt – tean, mis tunne on ennast uuesti tundma õppida, jõuda lähemale oma loomuomasusele ning mis tunne on alustada nullist!

Ja tõesti, mu süda kuulub ka meeskondadega töötamisele! Minu varasemad pikaaegsed kogemused meeskonnajuhtimises ning -arendamises on andnud selleks tõeliselt tugeva vundamendi. 

Koolitajana olen spetsialiseerunud kombineerima neuroteaduslikke meetodeid ja praktilisi oskusi, et luua mõjusaid ja kohandatud koolitusprogramme!

Coachina hindan ühendust meele ja keha vahel ning võtan kaasa teadmised ja lähenemised: lahenduskeskest ja ajukesksest coachingust ning süsteemse coachingu ning konstellatsioonide võtted!

“Ükskõik, kus Sa täna oled ja kuidas tegutsed- tean, et oled võimeline homme teisiti tegutsema ning jõudma hoopis teise kohta teistsuguste tulemustega. Tuleb leida see mõjuv põhjus ja see põhjus võib saada alguse vaid ühest olulisest vastusest! Kas Sul on õige küsimus juba olemas? “

TEEKOND MUUDATUSTENI ehk miks teha restart ning alustada nullist?

PÜHENDUMISE JA KIRE LÕKSUS
Vaadates tagasi ajale enne tänast siis tulevad esile ideed nagu: ma ei käinud kunagi tööl, see oli elustiil, pühendumine ja kirg, mida elasin sajaga! Oma viimase teekonna ajal enne tänast tegin juhina läbi 4 restarti, mis kinnitasid nii lihtsat asja – kui tulemused või õhkkond langesid, tuli oma senises käitumises ja lähenemistes midagi muuta. Nende algatustega tõestasin, et välised muutused saavad alguse vaid meist endist!

TIKU PÕLETAMINE MÕLEMAST OTSAST
Aga mis juhtub tikuga, kui see mõlemast otsast põlema panna?
See põleb kiirelt ja ereda leegiga lihtsalt ära. Tulemuseks oli läbipõlemine ehk kaotasin täielikult tasakaalu oma era- ja tööelu vahel. Veelgi ausam olles – ma kaotasin iseennast sellel teekonnal ära ja ma usun, et see juhtus juba pikka aega ennem seda, kui antud läbipõlemise rajale astusin! 

Ja kui sa ei tea enam, mille suunas ja mille nimel sa teel oled, teed sa ka aina veidramaid valikuid! Üks neist oli järgmine – keelasin endal olla inimene (ei kuulanud, märganud enda vajadusi) ja see on just see hetk, millal asjad hakkavad käest ära minema! 

Aga tead, meie ise anname käest ära ja meie ise saame ka selle uuesti tagasi võtta – kahju, et sellel ajal oli veel teadmisi vähe, et sellest kõigest kiiremini välja rabeleda. Oman seega väga head ettekujutust juhiks olemise võludest ja valudest, sellest, kuidas me inimesena ennast mingil hetkel ära kaotada võime ning näen ka oma läbipõlemise lugu kui ühte võimsamat õppetundi ja seda inimesena tervikuna!

MILLIST ELU TÄNA ELADA TAHAN?
Pikemale puhkusele koju jäädes teadsin, et soovin enda arengusse maksimaalselt panustada! See paus võimaldas mu ajul päriselt tööd teha, uuesti kogeda kui väärtuslik on uus teave ja teadmised ning liikuda fikseeritud mõtteviisist kasvumõtteviisi tagasi. Uus elu, elustiil, uus amet – täielik restart ja nullist alustamine, kõik see saigi alguse selgusest ja vastustest küsimustele: kes ma päriselt olen ning millist elu ma täna elada tahan? 

“Tean, kuidas kõik eelnev käsikäes tulemustega toimib – enda kaotamine tähendab oma raja, meeskonna ja tulemuste kaotamist!”

MILLE VÕTAN ENDAGA KAASA?

TEADLIKKUSE, ET MEIE INDIVIDUAALSEST ARENGUST SAAB KÕIK ALGUSE – kõige juured paiknevad seal! Isiklik areng on aluseks kvaliteetsetele kasvukeskkondadele kodus kui ka tööelus (lapsevanemaks olemine, suhted, organisatsiooni ja meeskondade kvaliteet, tulemuslikkus). Nii on tavapärane, et soovitan ühise koostöö algusetapis just sealt alustada ning liikuda siis juba suuremate süsteemide suunas edasi!

TÖÖALASELT VORMINUD – TURUNDUS JA TÖÖ INIMESTEGA. Viimasest ja kõige pikaajalisemast personalivaldkonna juhtimiskogemusest, Denim Dream Põldma Kaubanduse AS Eesti personaliosakonna ja kaupluste juht (8 aastat), võtan aga kaasa suurimad õppimised ja märkamised. Läbi selle pika rännaku tean, mida tähendavad:

tütar, naine, abikaasa ja ema leidlik ja lahenduskeskne kunsti-, spordi- ja reisihuviline uudishimulik ja pühenduv teekonnal, nagu Sinagi

2022
-
2023

ICF Global ja ICF eesti liige

Sissevaade psühholoogiasse

Tartu Ülikool (39tundi)

Grupicoachingu koolitus

Shipley Coaching, Tony Husted (USA)

Kehapsühhoteraapia seminar "Kehatöö ja emotsioonid"

Robert Randma (24 tundi)

The i4 Neuroleader Certification

Toetab tugevalt ajukeskse juhtimise valdkonda, ICF poolt akrediteeritud rahvusvaheline programm (sertifikaat omastamisel 2022-..).

Kovisiooni koolitus

Erinevad kovisiooni meetodid ja kuidas neid kasutada. Kuidas luua gruppe ning toetada kovisiooniga koostöö ja organisatsiooni arendamist (T.M. Mahlapuu, K. Kiintok).

COACHING JA KONSTELLATSIOONID

Baaskoolitus osa I (2022): Välja kaardistamine. Arendatud John Wittingtoni poolt, edastatud Sigrid Melts, Piret Bristol juhendamisel. Baaskoolitus osa II (2023): The Intelligence of the Field (John Wittington).

2021

MA OLEN. kontseptsiooni sünd

Neuroscience of Change täiendkoolitus

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm "Coaches Rising" poolt) 2020-2021

2020

Erickson International High Performance Team Coaching Certificate

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm)

Erickson International Coaching Solution Focused Coach Certificate

(International Coach Federation ICF poolt akrediteeritud programm) 2019-2020

2019
-
2018

Alustasin arengutreeneri, coachi teekonda

Poja sünd

Mindfulness teadlikkuse kursus (8nädalat)

Enneagram, sissejuhatus

2015
-
2012

NOS rõivabrändiga alustamine

Disainisin, õmblesin, turundasin. See oli midagi, mis aitas hoida tasakaalu ning toita hinge peale tööd! Mitmekülgsus ainult rikastab!

Eesti personaliosakonna ja kaupluste juht

Alustasin teekonda arendusjuhina, kuid sain peagi võtta üle strateegiliselt veelgi olulisema rolli. Milline vägev võimalus, teekond ja millised vägevad inimesed – olen nii tänulik (Põldma Kaubanduse AS)

Erinevad tööalased juhtimis-, teenindus-, müügi- ja inspiratsioonikoolitused

2010
-
2009

Abieluranda purjetamine ning tõelise reisipisiku avastamine

MBA Turundus ja juhtimine

(TalTeh)

Turundusjuht

Põnev kogemus teha koostööd Taimaa peakontori töötajatega, tuua maale (Eesti, Läti) koduspaa luksusbrände Thann, Harnn ja vastutada esinduskaupluste tulemuslikkuse eest (Thann Baltic Holdings OÜ)

2007
-
2006

Turunduse, HR ja PR assistent

Väga suur usaldus, usk ja toetus – tõeliselt mitmekülgne ja loominguline töökogemus. Koostöö Läti, Leedu kolleegidega ja tasemel turunduse, müügitoe ja personaliga seotud tegevustega elluviimine (Avon Eesti OÜ)

BA Ärijuhtimine

(Tartu Ülikooli Pärnu Kolledz)

Väljapanekuspetsialist

(Tallinna Kaubamaja AS)

Jälgi mind ka

Ma olen TOETAV PÜHENDUV LEIDLIK

VÕTA MINUGA ÜHENDUST

Ootan Su kirja, et olulised asjad saaksid alustatud või lõpetatud. Tean omast käest, kui oluline on alustada enne, kui me selleks tegelikult valmis oleme või väljakutse täpselt sõnastatud. Teinekord saavutame alles ühises analüüsis ja vestluses selguse selle peamise väljakutse või eesmärgi osas!