meeskonnakoolitused
Static Slide

MEESKONNA-
KOOLITUSED

MEESKONNAKOOLITUSED TEADLIKU JA USALDUSLIKU KOOSTÖÖ LOOMISEKS

COACHING ja KOOLITUS = TÕHUS MEESKONNA ARENG JA SUUREM ENESETEADLIKKUS

Meeskonnakoolitused on tõhusad, kui need ei ole pelgalt infopäevad – ühine ruum peaks looma arenguplatvormi, mis kasvataks osalejates eneseteadlikkust, tugevdaks suhteid ning looks pinnase tõeliseks koostööks. Teadlikumad meeskonnad: teevad paremaid otsuseid, suudavad konflikte kiiremini lahendada ning liiguvad ühiselt sihi suunas (HBR).

Me kõik tegutseme keskkonnas, kus ootused, tempo ja muutused aina kasvavad, kuid sellest hoolimata jäävad edu aluseks inimestevahelised suhted, usaldus ning selge fookus.

Kui Teie meeskond tunneb, et koostöö ei suju päris nii nagu võiks, suhted on pingelised või pinnapealsed või puudub selge siht, jagatud väärtused või ühtne tunnetus – siis on aeg luua uus ruum teadlikumaks ja tugevamaks koostööks.

Minu roll on toetada Teie meeskonna kasvu nii coaching’u kui koolituste kaudu ning võtan endaga kaasa ka oma praktiku kogemused (üle 10 aasta juhtimiskogemust, 75+ meeskonna ja 50+ eestvedaja arendamine, juhtimine).

Tuginen juhtidega ja meeskondadega töös ajukesksele juhtimisele ehk inimesele kui tervikule. Ajukeskne juhtimine pole “pehme” juhtimine – see on strateegiline, empaatiline ja teadlik juhtimine, mis inimeste juhtimise kõrval aitab teadlikumalt juhtida ka muutusi, kultuuri ja innovatsiooni!

 

TÕELISE KOOSTÖÖNI OLEME JÕUDNUD ALLES SIIS KUI KOHTUME KÕIK KOOS ÜHEL AJAL JA SAMAS KOHAS!

milLISE VÄLJAKUTSEGA SEISAB TEIE
MEESKOND HETKEL SILMITSI?

Eduka meeskonnatöö suurimateks väljakutseteks on: 
USALDUSLIKE SUHETE, PIISAVA KOMMUNIKATSIOONI NING
ÜHTSE EESMÄRGI PUUDUMINE.
Tõhusa meeskonnakoolituse või arenguprogrammi koostamiseks tuleb seega küsida: kas Teie meeskonna suurimaks väljakutseks on suhted ja koostöö? Või tuleks meeskond uuesti motiveeriva visiooni, ühendavate väärtuste ning selgete sihtide alla kokku koondada? 

  • Eneseteadlikkus ja enesejuhtimine ning nende roll eduka koostöö kujundamisel?
  • Mis on ja miks vajame koostööd? Mida annab? (sh evolutsiooniline vaade)
  • Millised on eduka meeskonnatöö põhialused? (nn Lencioni mudel)
  • Milliseid oskuseid me vajame, et olla meeskonna- ja koostöös edukad?
  • Suhted – miks nii vajame ja samas nii kardame?
  • Usaldus kui edu vundament?
    Usalduse neuroteadus, mis aitab luua, mis lõhub?
  • Suhtlemisintelligentsus ehk mida kommunikatsioonis teadlikustada?Millised sõnad või lähenemised toetavad usalduse tekkimist, mis takistavad?
  • Teadvustame konflikti hirmu rolli meeskonnatöös ning püüame näha ressursse konflikti taga (sh väärtuste, vajaduste teadlikustamise tähtsus).
  • SCARF mudel ehk milliseid ohte ja preemiaid ühises koostöös jälgida ning teadlikumalt juhtida? Ehk mis toob meid rohkem kokku, mis viib lahku?

“Usalduse puudumine võib viia destruktiivsete konfliktideni. Kui meeskonnaliikmed ei tunne end turvaliselt, et väljendada oma tõelisi mõtteid ja tundeid, siis need probleemid kuhjuvad!” (HBR)

“Usalduse puudumisel on raske koostööd teha ning teineteisele toetuda.” (S.M.R Covery)

  • Kus me praegu oleme ehk hetkeseisu kaardistus? (muudatused saavad alguse olevikust)
  • Visiooni selgus või olemasolu? (visiooni sisu, miks oluline)
  • Eesmärkide olemasolu? (eesmärkide seadmise olulisus, miks vajame)
  • Eesmärgi olemus, eesmärkide seadmise neuroteadus (SMART, GROW).
  • Milline on seotuse ja kaasatuse tase?
  • Millised ressursid on meil olemas? (tugevused, väärtused)
  • Mis võiks olla veelgi paremini? (võimalused)
  • Takistuste ja nõrkuste teadlikustamine. Kas ja millega vajalik tegeleda? (täna, hiljem, mitte kunagi)
  • Tegevussammude planeerimine (vastutajad).
  • Lisame teekonnale ampse olulistest toetavatest teemaded nn: muudatuste tegemine, mugavustsoon, eesmärkide ja visiooni roll ajukeskses juhtimises, ebavõrdsuse mõju elluviimisele, kultuur ja selle roll ühiste sihtide saavutamisel jms).

“Üks peamisi meeskonna düsfunktsioone on ebaselge visioon või eesmärk! Kui meeskonnaliikmed ei mõista, mille poole nad ühiselt püüdlevad, on raske saavutada ühtsust ja pühendumist!” (P. Lencioni)

INDIVIDUAALSE TEADLIKKUSE KASV = MEESKONNA kasv

Oma koolituste planeerimisel pööran suurt tähelepanu inimeste teadlikkuse kasvatamisele!

Tihti räägitakse, mida peab tegema või kuidas asjad peaksid olema, kuid vähe avatakse tausta sellest, et miks asjad just nii olema peaksid! Seega põimin võimalusel igale koolitusele juurde teadlikkust suurendavaid elemente, mis paneks inimesi paremini aru saama sellest, kuidas me inimesena toimime!

Mõnikord piisab konfliktide vähendamiseks lihtsalt sellest, et meeskonnaliikmed teadlikustaksid rohkem enda vajadusi või väärtuseid ning oskaksid neid vajadusel ka kommunikeerida! Seega võtan endaga alati kaasa mudeli – inimene kui tervik!

ALATES HETKEST KUI HOOLID KELLEGI TEISE TULEMUSTEST JA ARENGUST SAMA PALJU KUI ENDA OMADEST - VÕID SA VÄITA, ET OLED MEESKONNATÖÖ 100% OMAKS VÕTNUD!

KLIENTIDE TAGASISIDE