juhtimiskoolitus
Static Slide

JUHTIMISKOOLITUS
TULEVIKU JUHTIDELE

JUHTIMISKOOLITUS "JUHI VUNDAMENT"

TULEVIKU JUHTIDE ARENDAMISEKS

Juhtimiskoolitus „Juhi vundament“ on loodud selleks, et toetada meeskonnajuhte teadlikuma, mõjusama ja tasakaalukama juhtimisstiili suunas. 

Juhtimiskoolituse eesmärk on enamat kui lihtsalt kompetentside arendamine – selle eesmärk on arendada juhtide teadlikkust ning mõtteviisi nii, et nad oskaksid luua töökeskkondi, kus inimesed tunnevad end väärtustatuna, kuulatuna ja kaasatuna!

Tuginedes neuroteaduslikule vaatele ja ajukesksele juhtimisele, aitab see koolitus juhil paremini mõista: miks inimesed (sh juht ise) käituvad nii nagu nad käituvad ning kuidas teadlikum tegutsemine meeskonna tulemuslikkust ja usaldust mõjutab.

Juhi arenguprogramm koosneb 4 põhisambast:
1. ENENSEJUHTIMINE
2. SUHETE JA KOOSTÖÖ JUHTIMINE 
3. MUUDATUSTE JUHTIMINE 
4. TULEMUSTE JUHTIMINE
 
 
TEADUSE TOEL LIIDRIOSKUSTE ARENDAMINE?
Tuginen juhtidega ja meeskondadega töös ajukesksele juhtimisele ehk inimesele kui tervikule. Ajukeskne juhtimine pole “pehme” juhtimine – see on strateegiline, empaatiline ja teadlik juhtimine, mis inimeste juhtimise kõrval aitab teadlikumalt juhtida ka muutusi, kultuuri ja innovatsiooni! 
 
Olen teekaaslaseks igale juhile, kes tahab kasvada – mitte ainult juhi rollis, vaid ka inimesena tervikuna – sest sellel on suur mõju meeskonnale ning tulemustele tervikuna!

Kui juht mõistab, kuidas töötab tema või üldisemalt inimese aju - suudab ta paremini mõista erinevate takistuste olemust ning inimeste käitumist!

juhtimiskoolituse "juhi vundament"
4 põhisammast ja kasud:

Paneme ühises koostöös kokku programmi, mis just Teie juhte kõige paremini toetaks! Arvestan konkreetse grupi omaduste, vajaduste ning väljakutsetega. Arenguprogrammi ideaalne lähenemine kaasab ka 1:1 coachingu kohtumised. 

Juhtide arenguprogrammi 4 põhisammast iseloomustavad 
teemad ja nendega seotud kasud:

1. ENESEJUHTIMINE - juhi oskus ennast juhtida

Stressi- ja emotsioonijuhtimine, delegeerimine, prioritiseerimine, keskendumine. 

– Mis juhti tegelikult proovile paneb ja enim pinget tekitab?
– Kuidas pinget targemalt juhtida?
– Miks me ennast olulise kõrval kiireloomulisse kaotame ja kuidas seda vältida? 
– Miks juhtidel tihti raske delegeerida ja kuidas seda parendada?
– Miks on juhil oluline enda seisundit juhtida ja milline on selle mõju meeskonnale?
– Miks ja kuidas enda eest paremini hoolitseda?

Ajukeskne juht mõistab, et tema sisemine seisund määrab meeskonna seisundi ja rütmi. Teades, kuidas aju haldab tähelepanu, emotsioone ja otsuseid, suudab ta vältida ülepinge ja hajutatuse lõkse. Kasu: paranenud fookus, emotsionaalne vastupidavus ja võime teha teadlikke valikuid kiiretes olukordades.

2. SUHETE JA meeskonnaTÖÖ juhtimine

Meeskonnatöö, usalduse keel ja käitumine, peegelneuronid, psühholoogiline turvatunne, ajukeskne tagasiside ja arenguvestlused.

– Mis on juhi roll meeskonnatöös?
– Milles peitub tegelikult toetava ja tugeva koostöö võti?
– Kuidas aju sotsiaalseid ohte ja preemiaid töötleb?
– Milline käitumine või kommunikatsioon usaldust lõhub, mis loob?
– Turvatunne tundub nii elementaarne, kuid elluviimine pisiasjades kinni?
– Tagasiside andmisest tagasiside küsimiseni?

Ajukeskne juht loob teadlikult usaldust ja kuuluvust – teab, et aju tõlgendab iga suhtlust kas ohuna või võimalusena. Kui turvatunne on olemas, on meeskond koostööaldis, ideederikas ja pühendunud. Kasu: tugevamad suhted, vähem vastupanu ja suurem meeskonnasisene initsiatiiv.

3. MUUDATUSTE JUHTIMINE

Eemale ja poole liikumise juhtimine, motivatsioon.

– Millistesse mustritsse juht ja meeskond muudatuste keskel kinni jäävad?
– Mida muudatuste planeerimisel ja elluviimisel juhid tavaliselt unustavad?
– Millega muudatuste kommunikeerimisel kindlasti arvestada?
– Miks motivatisoon ei ole alati süüdi?
– Motivatsiooni 4 kõige olulisemat elementi, mida juhil on oluline teada?

Ajukeskne juht teab, et aju eelistab tuttavlikkust ja väldib muutusi – seetõttu tuleb muutusi juhtida mitte sundides, vaid mõtestades. Kui aju kogeb arengut kui võimalust, suureneb sisemine motivatsioon.
Kasu: vähem vastupanu, suurem kaasatus ja sujuvam kohanemine uute protsessidega.

4. TULEMUSTE JUHTIMINE

Eesmärgid, visioon ja tähenduslikkus.

– Miks inimesed eesmärke ja visioone tegelikult vajavad?
– Kuidas ajusõbralikult eesmärke ja lahendusi genereerida? 
– Miks on oluline, et eesmärk oleks ka personaliseeritud?
– Miks juhil on oluline arendada enda “tuleviku intelligentsust”?

Ajukeskne juht mõistab, et inimesed liiguvad tähenduse, mitte käsu järgi. Tulemused sünnivad siis, kui eesmärgid puudutavad nii loogikat kui ka tunnet – eesmärgid peavad olema kognitiivselt selged ja emotsionaalselt tähenduslikud.
Kasu: paremad tulemused, kõrgem pühendumus ja selgem liikumine visiooni suunas.

“Juhtide arenguprogramm oli väga põnev ning käsitles erinevaid teemasid sageli minu jaoks uudse lähenemisega, mis oli avatud ja kaasahaarav! Oli hea tasakaal individuaalse ja meeskonnatöö vahel. Õhkkond kõigi kolme koolituspäeva raames oli igati positiivne, tulevikku vaatav ja lahendustele orienteeritud!”

Rauno Mätas, Mainor Ülemiste AS  juhatuse liige, arendusjuht

“Juhtide enesejuhtimise koolituse tagasiside oli äärmiselt positiivne. Osalejad kiitsid Triinu professionaalsust ja tema kogemuste pagasit, samuti praktiliste harjutuste ja tööriistade kasulikkust. Nad leidsid, et koolitus andis neile väärtuslikke teadmisi ja oskusi, mida nad saavad kohe oma töös rakendada!”
 
Kristina Straukaite, Silikaat Grupp AS personalijuht

OLEN JUHTIDEGA ENDISE JUHINA SAJAGA KAASAS

Meie ühisesse koostöösse tulevad kaasa minu 10+ aastat kogemust juhina, märkamised ja õppimised meeskondade loomisest ja juhtimisest (loonud, arendanud 75+ meeskonda, 50+ eestvedajat) ning kõik kogetu, õpitu ja loetu oma coachiks kasvamise teekonnalt. 

Võtan kaasa ka isikliku kogemuse ja kinnituse, et teadlik ja arengule suunatud juht suudab luua tugevamaid suhteid, olla ettenägelikum, märgata uusi lähenemisi ja julgustada innovatsiooni! Juhi isiklik areng mõjutab arengut tema ümber – kõige juured paiknevad seal! 

Kui juht saab aru, kuidas ta inimesena tervikuna toimib, saab ta paremini aru ka oma inimestest. Sellest tulenevalt on minu koolitustel kaasas alati mudel – inimene kui tervik!

juhid, kes arvestavad emotsioonide juhtimise ja turvatunde loomisega, loovad ka otsustusvalmis meeskondi!

klientide tagasiside

“Otsuste tegemise juures on suurimaks väljakutseks lahing tunnete ja mõtete vahel. Teadlik juht oskab ennast juhtida ning oskab mõista põhjuseid sisemiste takistajate taga.”

Jälgi mind ka