MIS ON COACHING?

“Mõtle, kas saad endale edasilükkamist lubada? Kõik see, mis toimub või ei toimu meie sees, peegeldub ka kõiges meid ümbritsevas. Mida kaotad, kui tuled esimesele vestlusele? Mida võidad?”

MIS ON COACHING?

teekond teadlikuma sinuni

Uuringud on kinnitanud, et kui me näeme ennast väga selgelt – oleme me palju enesekindlamad, loovamad, loome tugevamaid suhteid ning kommunikeerime efektiivsemalt. Coaching on just üks selline väga hea lähenemine, mis võimaldab meil iseennast selgemini nägema hakta!

Selline iseenda tundmaõppimine võimaldab ka meie üldist kohanemisvõimet suurendada (juhtimine = muudatused, elu = muudatused). Usun siiralt, et kõik, mis toimub meie sees, peegeldub ka kõiges meid ümbritsevas! Uuringute järgi on selliste teadlike inimeste ümber ka rohkem rahulolevamaid inimesi.

Kas teadsid, et coaching on paremini uuritud valdkond kui näiteks mentorlus, konsulteerimine, koolitus ja juhtimise arendamise programmid, kuna protsess on selgepiirilisem? Uuringud näitavad, et coachingusse tasub investeerida, kuna tõenäosus tõelisi muudatusi kogeda on suur.

Kuid on tõsiasi, et muudatused eeldavad täiendavat panust, rohkem energiat ja aega. Miks? Muutuste elluviimiseks peavad omavahel joonduma mitmed erinevad ajuprotsessid. Tavalises elurütmis on aju pideva ülekoormuse all ning igapäevased segajad takistavad meil muutuste tegemist. Coaching loob meile aga need vajalikud ajahetked, mis võimaldavad suurema fookuse saavutamist ning lahendusteni jõudmist!

“Sul õnnestus küsida nii, et ma hakkasin rääkima ja ma rääkisin nii, et ma ei kuulanud ennast. Aga sina kuulasid ja panid seosed kirja. Lõpuks ma teadsin, milline otsus tuleb teha! Ma ei tea, mis edasi saab, aga ma olen rohkem rõõmus, kui ma pika aja jooksul olen olnud. Ja ma tean, kust sind leida, kui vajan!”

MIDA ÜHISEST KOOSTÖÖST OODATA?

Mõtle, et olen üks turvaline teekaaslane, kes loob ja hoiab Sinu jaoks vajalikku ruumi! Seda ruumi, mis võimaldab Sul vaadata iseendasse ning taastada ühenduse usaldusega, ühenduse iseendaga. Toetan uue teadlikkuse tekkimist, õppimist, tegevusplaanide koostamist ja elluviimist. Kuid ennekõike keskendun sellele tundele, mille otsingul Sa täna oled. Kõik me leiame end erinevatel eluhetkedel ummikutest, mis meid rusuvad. Olen see, kes toetab Sind sellest tundest välja liikumisel, et saaksid uuesti kergemini hingata! Mina ei tee ja ma ei ütle, mida tegema pead, sest tean, et Sinus on kõik vajalik olemas.

Minu teekond coachina on kinnitanud, et koostöö meele ja keha vahel on super oluline selleks, et me saaksime teha neid soovitud muudatusi ning jõuaksime kohale. Minu käekirja iseloomustavad erinevad coachingu lähenemised: lahenduskesksne coaching, süsteemne coaching ja konstellatsioonid ning ajukeskne coaching. Olen tõeliselt innustunud sellest, et mõista, kuidas me inimesena toimime (aju, neuroteadus) ning seon oma seniseid avastusi ka meie ühisesse koostöösse suure õhinaga sisse!

 

“Triin julgustas mind sõnastama enda jaoks olulise,  saada üle hirmudest ning haarama uutest võimalustest! Tänu coachingule astusin vastu uutele väljakutsetele, milleni jõudmiseks oleks võib-olla kulunud palju rohkem aega ja julgust või milleni ehk polekski jõudnud!”

COACHINGU KLIENTIDE TAGASISIDE

Soovin tulla tutvumiskohtumisele!

OLED VALMIS ALUSTAMA..

.. kui tunned, et nii enam edasi ei saa ning oled otsustanud, et midagi tuleb muuta! Olulise tugisambana töötavad ka avatus ning uudishimu. Uudishimu toetab uue vastuvõtmist ning valmistab aju õppimiseks ette. Seega sobib coaching kõigile, kes on valmis iseendasse avatud meele ja uudishimuga sukelduma ning seisma vastamisi teemadega, mis meid oma mugavustsoonist välja lükkavad! Sinu otsus, tahe ja avatus mängivad olulist rolli selles, et saaksid liikuda edasi uute mõtlemis- ja käitumismustrite suunas. Coaching ei sobi kindlasti neile, kes seda ise enda jaoks pole valinud või teevad seda mingil muul kolmandal põhjusel, mis ei ole seotud inimese isikliku sooviga luua muutust oma praegusel ametikohal või eraelus!

Leia blogipostitustest inspiratisooni, kuidas coachinguga iseendale lähemale jõuda: 
Coachinguga iseendale lähemale (1)..
Coachinguga iseendale lähemale (2)..

“Me tihti teame aga kui tihti me ka teeme? Oled märganud, kuidas me ühel hetkel neid samastama hakkame nagu tegemist oleks ühe ja sama asjaga?”

KUs ja kuidas koos töötame?

Eelistan online versioonile alati silmast-silma kohtumisi, kuid pakun selle kõrval alati ka online kohtumiste võimalust, mis kaotab igasugused piirid koostöö tegemiseks! Silmast-silma kohtumised leiavad aset Avang Keskuses Tallinnas või mõnes muus Sinu poolt valitud rahulikus ja toetavas ruumis. 

TUTVUMISKOHTUMINE ja edasine koostöö

ESIMESEL KOHTUMISEL (1-1,5h) kaardistame Sinu hetkeolukorra ning jõuame selguseni, millega täpsemalt sooviksid ühises ruumis tööd teha. Siin saad ka 2 kõige olulisemat vastust – kas coaching on täna Sinu jaoks ning mina antud teekonnal sobilikuks mõttekaaslaseks? Kui peale esimest kohtumist leiad, et hetkel pole coaching see, mis Sinu teekonda parimal viisil toetaks, on esimene kohtumine Sinu jaoks tasuta!

KUI OTSUSTAD MINU JA COACHINGUGA JÄTKATA, 
lepime kokku coachingu projekti pikkuses (keskmiselt 5-7 sessiooni, 3-6 kuu jooksul), kohtumiste intervallis (keskmiselt 2 kohtumist kuus) ning muus vajalikus, mis ühiseks partnerluseks ja pühendumiseks vajalik.

VÄÄRTUSTAN VÄLJAÕPET JA PIDEVAT ARENGUT

Kinnitan Sulle, et olen omandanud rahvusvahelise organisatsiooni International Coaching Federation (ICF) poolt tunnustatud ja akredideeritud coachingu programmid ning täiendkoolitused, mis toetavad mind individuaalsete, meeskonna ja grupicoachingute tegemisel. Olen ka aastast 2022 ICF Global ja Eesti liige!

Ma olen TOETAV PÜHENDUV LEIDLIK

VÕTA MINUGA ÜHENDUST

Ootan Su kirja, et olulised asjad saaksid alustatud või lõpetatud. Tean omast käest, kui oluline on alustada enne, kui me selleks tegelikult valmis oleme või väljakutse täpselt sõnastatud. Teinekord saavutame alles ühises analüüsis ja vestluses selguse selle peamise väljakutse või eesmärgi osas!